KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12944075
nr 1294 4075
Erik Jönsson
(1893-1950), Sverige
Akvarell, Broar. Signerad, daterad -25. Bladets mått: 26x35 ca
Erik Jönsson, svensk bildkonstnär född 1893 i Malmö, död 1950.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 2 december 2019
kl 18:55:22
29/11 14:53:21
Erik Jönsson
Läs mer om Erik Jönsson